Dnes je Streda, 26.9.2018, meniny má Edita

Prednášky a besedy

TÉMY PREDNÁŠOK, BESIED A ŠKOLENÍ

Prevenčné programy pre materské školy

• Bezpečná škôlka: Náučný program s témou prevencie kriminality, ktorý je obsahovo prispôsobený deťom v predškolskom veku. Prostredníctvom hier a didaktických pomôcok sú deťom priblížené rôzne témy a riziká aké im hrozia doma i na ulici. Deti v rámci tohto programu oboznamujeme aj s uniformami a pomôckami polície.
  • Dopravná výchova: Náučný program, počas ktorého si deti taktiež formou zážitkového učenia osvojujú základné znalosti z tejto témy. Príslušníci oddelenia prevencie kriminality využívajú počas programu viacero didaktických pomôcok a jednu hru. Oba uvedené programy sú prípravou na prácu s deťmi v školskom prostredí na základných školách. Každoročne ich absolvujú všetky predškolské zariadenia v meste. Pozitívny vplyv týchto programov bol už dokladovaný výskumom.

Prevenčné programy pre základné školy

• Bezpečná škola: Náučný program s témou prevencie kriminality je zameraný pre žiakov 1 – 4. ročníkov ZŠ. Program je obdobou toho, ktorý realizujeme pre deti materských škôl, je však prispôsobený danej vekovej skupine. Žiakov postupne informujeme o nebezpečnosti fajčenia, alkoholu, drog a aj o nevhodnosti sledovania filmov s násilnou tematikou.

Prednášky a besedy pre základné a stredné školy

• Dopravná výchova pre žiakov I. stupňa ZŠ
  • Prevencia drogových závislostí
  • Prevencia počítačovej kriminality – riziká sociálnych sietí,
  • Prevencia kriminality – ako nebyť okradnutý, ako správne opísať neznámu osobu
  • Prevencia šikanovania a domáceho násilia
  • Prevencia obchodovania s ľuďmi

Mimoškolské aktivity

• Náučné programy zamerané na rôzne oblasti prevencie
  • Poradenská činnosť pre uvedenú cieľovú skupinu
  • Športové programy zamerané na bojové umenia a sebaobranu
  • Vytváranie spoločných programov s cieľom skvalitňovať život v meste

Iné preventívne aktivity

• Prevenčno-bezpečnostné programy pre seniorov
  • Prevenčno-bezpečnostné akcie pre širšiu verejnosť (Bezpečný vchod...)
  • Športovo-prevenčné akcie pre deti a širšiu verejnosť
  • Charitatívno-preventívne akcie (Mikulášske akcie pre deti a seniorov)
  • Publikačné a osvetové aktivity pre obyvateľov i návštevníkov mesta Pezinok

Pripravujeme

• Prevencia a následky užívania zakázaného dopingu (doplnok k téme je anorexia, bulímia)
  • Bezpečný kontakt zo zvieratami

Možnosť zaradenia aj iných tém besied - po predchádzajúcej vzájomnej dohode. Pokiaľ nie je uvedené inak, jednotlivé besedy sú vykonávané v rozsahu jednej vyučovacej hodiny t.j. 45 minút pre jednu triedu. V prípade potreby je možné dohodnúť väčší časový rozsah besedy individuálne, prípadne dohodnúť inú vhodnú tematiku besedy.