Dnes je Streda, 18.9.2019, meniny má Eugénia

Športovo-náučný tábor Mestskej polície Pezinok 2019

13.08.2019 | 14:22

Mestská polícia Pezinok pripravila tento rok už 17. ročník športovo-náučného tábora v termíne od 27. júla 2019 do 3. augusta 2019, v rekreačnej oblasti Duchonka Land pri obci Prašice. Tábor bol určený pre deti vo veku 6 do 16 rokov z pezinských materských, základných škôl a gymnázia. Letný tábor sa organizuje v rámci oddelenia prevencie kriminality MsP Pezinok na podporu predchádzania nežiaducich javov u detí a mládeže. Sociálne problémy v súčasnej dobe vyvolávajú potrebu intenzívnejšie a kvalitnejšie riešiť vzniknuté problémy, ktoré nepriaznivo pôsobia na spoločnosť i samotných jednotlivcov. Spoločenské prostredie dieťaťa je neustále podmieňované rôznorodými vplyvmi. Dieťa sa stretáva aj s náročnými životnými situáciami, ktoré prinášajú a vyvolávajú vznik sociálno-patologických javov. Jednou z najúčinnejších metód, ako riešiť problémy, je predchádzanie ich vzniku, zabraňovanie ich prehlbovaniu, prípadne zamedzovať ich opakovaniu realizáciou organizovanej a cielenej prevencie aj formou detských letných táborov. Letný tábor Mestskej polície Pezinok je projekt na základe ktorého sa snažíme o zámerne cielenú výchovno-vzdelávaciu činnosť, ktorá je zameraná aj na rozvoj občianskych a právnych povinností našej spoločnosti. Cieľom letného tábora je budovanie vlastnej zodpovednosti, prosociálnosti, naučeniu sa základným životným hodnotám, ľudským právam a slobode, ochrane života a zdravia iných, ale aj vlastného.

Bol pripravený bohatý program ktorý sme zahájili celotáborovou hrou, ktorá bola tento rok prezentovaná v podobe čarodejníckych rodov, ktorí sa snažia vo svete vyvážiť dobro a zlo, čím sa zameriavajú hlavne na medziľudské vzťahy. Postreh si deti overili pri lukostreľbe, streľbe zo vzduchovky, kuše a praku. Taktiež si siahli aj na dno svojich vlastných síl na Sparťanskom behu, a preverili svoju odvahu v začarovanom lese na nočnom pochode. Taktiež bola pre nich pripravená Zimná olympiáda a netradičné slávenie Vianoc. Deti si následne vychutnali ukážky sokoliarov a ohňovej show a užili si aj záverečný karneval a ohňostroj. Počas letného tábora nechýbali ani besedy zamerané na elimináciu sociálno-patologických javov, športové, tvorivé, náučné, logické, postrehové a vytrvalostné hry, ale taktiež hry „len tak“ pre zábavu. Prišiel nás pozrieť aj pán primátor Ing. arch. Igor Hianik. Posledný deň tábora deti navštívili Ranč pod Babicou kde si mohli pozrieť rôzne domáce zvieratá ale aj zvieratá s iných krajín. Vďaka sponzorom sme mohli deti za ich úžasné výkony aj odmeniť či už sladkosťami, knihami, ale aj hračkami a školskými potrebami.

O tom, že bol letný tábor MsP Pezinok úspešný, svedčia aj veľmi pozitívne ohlasy nielen detí , ale aj rodičov detí.

ĎAKUJEME SPONZOROM DETSKÉHO ŠPORTOVO NÁUČNÉHO TÁBORA

TESCO Pezinok