Dnes je Štvrtok, 22.8.2019, meniny má Tichomír

Spustenie projektu „Street Workout – cesta pre zdravý životný štýl

15.03.2017 | 15:00

V mesiaci Marec 2017 prebehlo na ZŠ Fándlyho v Pezinku oficiálne otvorenie Street – workout ihriska za bohatej účasti detí, rodičov, zástupcov záujmových skupín a Mestskej polície Pezinok. Na tomto slávnostnom otvorení ihriska bol oficiálne spustený nový projekt Mestskej polície Pezinok po názvom „Street Workout – cesta pre zdravý životný štýl“ Cieľom tohto projektu je podpora zdravého životného štýlu, rozvíjanie fyzickej zdatnosti a vybudovanie vzťahu k pohybovej aktivite a zmysluplné využitie voľného času. V uvedenom prípade ide o rozvoj a popularizáciu tohto druhu športu hlavne medzi školopovinnou mládežou ako alternatíva zdravého spôsobu života, ktorého podstatou je aj prevencia proti drogovým a iným závislostiam. A čo je Street Workout? Je to cvičenie pri ktorom sa využíva najmä vlastná váha tela, menením prevedenia cviku. Veľkou výhodou tohto spôsobu cvičenia je postupne zväčšujúca sa fyzická zdatnosť, lepšie a najmä správne držanie tela, takisto pri správnom prevedení jednotlivých cvikov pomáha zlepšiť aj zdravotný stav so správnou životosprávou tzn. správne stravovanie a pitný režim. Cieľovou skupinou projektu sú deti od 10 rokov. Projekt realizuje Oddelenie prevencie kriminality MsP Pezinok, pod vedením inštruktora pol. Lukáša Arvaya v spolupráci so Základnou školou Fándlyho v Pezinku. Čas trvania je celoročný v areáli ZŠ Fándlyho SW park Xplosion v Pezinku, počas nepriaznivého počasia a zimného obdobia alternatívne riešenie telocvičňa ZŠ Fándlyho v Pezinku a priestory telocvične a posilňovne na Mestskej polícii v Pezinku.