Dnes je Utorok, 16.7.2019, meniny má Drahomír

Policajt alias Mikuláš, Čert a Anjel.

09.12.2016 | 10:40

Dňa 6. decembra 2016, už deviaty rok, organizovala Mestská polícia Pezinok Mikulášskú akciu v Pezinku. Uvednú akciu začala mestská polícia realizovať v roku 2007 ako doplnkovú aktivitu k projektu „Poznamím k hodnotnému životu“. Jej cieľom je vytvoriť s deťmi a ostatnými občanmi pozitívne vzťahy. Aby mestská políciá nebola vnímaná len ako represívny poriadkový orgán mesta, zriadený na vyberanie pokút. Súčasne má aj charitatívny cieľ. Deti, ale aj dospelí počas zábavného programu, dostávajú okrem požehnania od svätého Mikuláša, aj sladké darčeky od anjela. Rozprávkový čert plní výchovnú, preventívnu činnosť aj v inej, ako „policajnej uniforme“.

Cieľovími subjektami sú deti základnej školy Na bielenisku, deti z Cirkevnej materskej školy svätého Jozefa, deti z materskej školy Za hradbami, žiaci Spojenej školy, starí ľudia z domu sociálných služieb pre seniorov, deti a dospelí z domu sociálnych služieb Hestia, ale aj náhodne stretnutí občania a zamestnanci mestského úradu. Ročne obdaríme počas tejto akcie viac ako 1000 detí a dospelých.

Touto cestou by sa Mestská polícia Pezinok chcela poďakovať riaditeľovi OC Tesco pánovi Radovanovi Hrabárikovi. Sladkosti, ktoré meskej polícii poskytol boli na Mikuláša príjemným potešením nie len pre deti, ale aj seniorov a ostatných občanov Pezinka.

st.inšp. Lucia Korytárová,
koordinátorka prevencie kriminality mestskej polície Pezinok